fbpx

Realizowane w latach 2014 – 2017 warsztaty dla dzieci i rodziców (szczególnie ojców) poświęcone biografiom ważnych dla lokalnego kontekstu postaci (patronów ulic, tramwajów).

Opis koncepcji:

Rodzicielstwo to, oprócz innych spraw, konieczność odpowiadania na nieskończoną liczbę pytań spadających na nas niczym grad meteorów każdego dnia od chwili, w której nasze dzieci otworzą rano oczy, do czasu gdy zamkną je zasypiając wieczorem.
Jedno z tych pytań zadajemy sobie często sami, zanim jeszcze postawią je nam dzieci: kim jest patron tej, czy innej ulicy?
Za niejednokrotnie nic nie mówiącymi nazwiskami kryją się fascynujące osobowości, niezwykłe osiągnięcia, niespotykane umiejętności. Ten niesamowity świat otacza nas w naszym mieście nacodzień, wystarczy tylko chwila, by zwrócić nań naszą uwagę. Do tej rzeczywistości chciałbym Was zaprosić razem z Waszymi dziećmi.
Sobotnie spotkania oparte były na wspólnej zabawie i w tej przyjemnej formie poznawaliśmy wspaniałych bohaterów. Dzięki temu nie tylko miło spędziliśmy czas, ale również nauczyliśmy się inaczej patrzeć na ulice naszego miasta, które przemierzamy codziennie.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od lat 5-10 oraz dla ich rodziców (w szczególności ojców).

Prowadzący: Paweł Paniec